Workshop TADELAKTU

Workshop TADELAKTU

Klára Turková opět připravuje dílnu Marockého štuku TADELAKT a mozaiky. Tentokrát v příjemné atmosféře Joga centrum Žďárec u Skutče 6. až. 8. dubna 2018   ... více…

Různé DŘEVINY vytváří různé ODSTÍNY

Různé DŘEVINY vytváří různé ODSTÍNY

Na výsledné barvě dřeva se vždy kromě odstínu olejové lazury na dřevo velkou mírou podílí i odstín natíraného dřeva. Stejný odstín lazury tak může vypadat úplně jinak na smrku,…

Nátěr půdovek a jiných cihlových dlažeb

Nátěr půdovek a jiných cihlových dlažeb

Půdovky (ruční cihlová dlažba) jsou krásné již samotné bez ošetření. Zákazníci si proto často přejí, aby byly ošetřené pokud možno co nejpřirozenějším nátěrem a aby se…

OLEJ NA ZAHRADNÍ NÁBYTEK

OLEJ NA ZAHRADNÍ NÁBYTEK

V našem sortimentu nabízíme produkt Olej na zahradní nábytek je určen jak k prvnímu ošetření nového zahradního nábytku, tak i k udržovací péči a oživení již naolejovaného…

Olej na podlahu a péče o dřevo ošetřené oleji

Olej na podlahu a péče o dřevo ošetřené oleji

Na nátěr podlah v interiéru, ale i palubek nebo nábytku použijte následující oleje : Podlahový tvrdý olej – je to směs olejů – lněného oleje, dřevních (tungových olejů) a…

Nová řada hliněných barev a omítek

Nová řada hliněných barev a omítek

Zařadili jsme do našeho sortimentu novou řadu produktů Hliněné barvy a Hliněné nátěrové omítky   Hlína jako stavební materiál je používána člověkem od nepaměti. Cené…

Aktuálně

Workshop TADELAKTU

koupelna218 1

Klára Turková opět připravuje dílnu Marockého štuku TADELAKT a mozaiky.

Tentokrát v příjemné atmosféře Joga centrum Žďárec u Skutče 6. až. 8. dubna 2018

 

... více pdfduben.pdf

Různé DŘEVINY vytváří různé ODSTÍNY

Na výsledné barvě dřeva se vždy kromě odstínu olejové lazury na dřevo velkou mírou podílí i odstín natíraného dřeva. Stejný odstín lazury tak může vypadat úplně jinak na smrku, modřínu, dubu i jiných dřevinách.

Ukázky olejové lazury na různých druzích dřeva

Podívejte se, jak vypadají vybrané odstíny pigmentované Olejové lazury KREIDEZEIT (Líska, Bříza, Medová atd.) na vzorcích smrkového, modřínového a dubového dřeva (první odstín vždy patří smrku, druhý modřínu a třetí dubu). Při pigmentování Podlahového tvrdého oleje nebo Tvrdého oleje - pure solid - jsou odstíny identické.

 Líska   Bříza    Medová Slonová kost
 Olejová lazura - Líska - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit Olejová lazura - Bříza - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit   Olejová lazura - Medová - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit Olejová lazura - Slonová kost - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit
Dub    Antic dub   Mahagon Třešeň
Olejová lazura - Dub - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit Olejová lazura - Antic dub - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit
 
 Olejová lazura - Mahagon - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit Olejová lazura - Třešeň - na smrku, modřínu a dubu - Kreidezeit

 

 

Nátěr půdovek a jiných cihlových dlažeb

Oleje na dřevo - nátěr půdovek

Půdovky (ruční cihlová dlažba) jsou krásné již samotné bez ošetření. Zákazníci si proto často přejí, aby byly ošetřené pokud možno co nejpřirozenějším nátěrem a aby se tento nátěr co nejméně měnil.

Tvrdé podlahové oleje

Pro trvalý nátěr půdovek doporučujeme použít tvrdé podlahové oleje. Ze sortimentu firmy KREIDEZEIT je pro nátěr půdovek vhodný Podlahový tvrdý olej (ředěný Balzámovým terpentýnovým olejem) nebo Tvrdý olej - pure solid -. Tvrdé oleje povrch Vaší půdní dlažby zušlechtí a olejované půdovky budou navíc pevnější a odolnější proti zašpinění a vodě.

 

Tvrdé voskové oleje

Oleje na dřevo - nátěr cihlové dlažbyDalší možností ošetření půdovek jsou tvrdé voskové oleje, z naší nabídky je to konkrétně Tvrdý voskový olej - pure solid -. Carnabský vosk rozpuštěný v tomto voskovém oleji vytvoří na povrchu cihlové dlažby vrstvičku vosku, která ji mírně vyrovná a oživí barvu natřených půdovek. Nátěr Tvrdým voskovým olejem je lesklejší a barevně výraznější.

Nebojte se ani kombinace tvrých olejů a tvrdých voskových olejů

Půdovky by měly být ošetřeny dvěma nátěry. Některé ovzláště staré půdovky mívají vyšší savost a je vhodné provést i třetí nátěr. Je přitom dobré vědět, že tvrdé oleje a tvrdé voskové oleje můžete mezi sebou výborně kombinovat. Klidně proveďte nátěr Podlahovým tvrdým olejem nebo Tvrdým olejem - pure solid - a druhý nebo třetí nátěr Tvrdým voskovým olejem - pure solid -.

 

Péče o půdovky ošetřené oleji

Výhodou těchto nátěrů je, že si povrch zachová všechny přirozené vlastnosti: vysokou difuzní schopnost, kontaktní teplo a přirozené klima v místnosti. Pro zachování těchto vlastností a udržení estetických hodnot půdovek dodržujte prosím při údržbě cihlových dlažeb následující pokyny:

  • Naolejované a navoskované povrchy při nepatrném znečištění omývejte pouze vlažnou vodou bez jakýchkoli přísad.
  • Nepoužívejte horkou vodu ani odmašťovací prostředky (např. jar) nebo prostředky na drhnutí.
  • K odstraňování silných znečištění doporučujeme přidat do vody silně tučné Marseillské mýdlo (1 polévková lžíce mýdla se rozpustí asi v 8-10 litrech teplé vody) a podlahu vytřít tímto roztokem jako obvykle.
  • K běžnému ošetření doporučujeme přidat do vody Carnabovou voskovou emulzi (3 polévkové lžíce emulze přidejte do 8-10 litrů teplé vody) a podlahu vytřít běžným způsobem.

Při takto provedené péči vytvoříte dostatečnou ochranu pro naolejované plochy, které si tak zachovají dlouhodobě své vlastnosti.

Ukázky cihlové dlažby

Nátěr půdovek - oleje na dřevoOlej na dřevo - podlahový tvrdý olej - nátěr půdní dlažbyPodlahový tvrdý olej - oleje na dřevo - nátěr cihlové dlažbyPodlahový tvrdý olej - olej na dřevo - nátěr půdovek (cihlových dlažeb)

 

OLEJ NA ZAHRADNÍ NÁBYTEK

R0011982 mV našem sortimentu nabízíme produkt

Olej na zahradní nábytek

je určen jak k prvnímu ošetření nového zahradního nábytku, tak i k udržovací péči a oživení již naolejovaného dřeva.

Vzhledem k tomu, že je olej odolný vůči ušpinění, voděodolný a vykazuje dobrou difuzi vodních par, je jím dřevo trvale chráněno před zvlhnutím a ztrouchnivěním. Olej na zahradní nábytek je bezbarvý, vniká hluboko do dřeva, oživuje barevný vzhled a obnovuje kresbu dřeva.

Kvůli oživení barvy zešedlého dřeva a ochraně před zešednutí u neošetřeného dřeva je možné do oleje na zahradní nábytek přimíchat pigmenty, viz náš vzorník barev „Pigmenty v oleji".

Je vyroben z přírodních a obnovitelných surovin. Není vhodný k ošetření lakovaných povrchů.

 

Olej na podlahu a péče o dřevo ošetřené oleji

Tvrdý olej - pure solid -malyNa nátěr podlah v interiéru, ale i palubek nebo nábytku použijte následující oleje :

Podlahový tvrdý olejje to směs olejů – lněného oleje, dřevních (tungových olejů) a přírodního Portugalského Balzámovového terpentýnového oleje. Tento olej proniká do podkladu a vytváří dobrou, silnou a trvanlivou impregnaci. Nátěr se neloupe a nepraská. Olej je difuzní  a odolný nečistotám a vodě. V ploše hedvábně matný, bezbarvý. Lze jej přidáním zemních a minerálních pigmentů tónovat do různých odstínů dle Vašeho přání.

nebo

Tvrdý olej - pure solid -  ( vhodný na dětské hračky, jídelní stoly i kuchyňské desky ) je to směs olejů – lněného oleje, dřevních (tungových olejů) a pryskyřic. Olej má stejné vlastnosti jako Podlahový tvrdý olej, vydrží běžnou denní zátěž. Oproti prvnímu oleji neobsahuje Port.balzám.terpent.olej (má nevýrazné aroma ), je hustší a lehce zlatavé barvy. V ploše hedvábně matný, zvýrazňující kresbu dřeva. Taktéž jej lze přidáním zemních a minerálních pigmentů tónovat do různých odstínů dle Vašeho přání.

 V nabídce jej naleznete také ve variantě Tvrdý voskový olej - pure solid - , ten se ale nepigmentuje. Tento olej s voskem je ve výsledku lesklejší než předchozí dva oleje.

Podlahy, schody, jídelní stůl či kuchyně by měly být ošetřeny dvěma nátěry.

Nábytek, palubky a jiné méně namáhané plochy je možné ošetřit jedním až dvěma nátěry.

V případě nátěru pigmentovaným olejem bychom Vám doporučili provést 1x nátěr např. 10% pigmentovaným olejem, tento olej nechat cca 20 minut vtáhnout do dřeva a poté za použití bavlněného hadru, který nepouští chlupy provést setření nevtáhnutého oleje (částečně stáhnete i pigment). Po zaschnutí první vrstvy za 1 až 2 dny provedete druhý nátěr bezbarvým olejem (též je nezbytné setřít přebytečný olej cca. po 20 min, druhý nátěr se už tolik nevsákává). Pigmenty fy KREIDEZEIT jsou zemní pigmenty, tudíž těžší, ulpívají na povrchu dřeva a tím, že dřevo přetřete ještě jednou bezbarvým olejem, zafixujete barevnost a stálost pigmentů na dřevě.

Péče o dřevo ošetřené oleji :

Výhodou těchto nátěrů je, že si dřevo zachová všechny přirozené vlastnosti: vysokou difuzní schopnost, kontaktní teplo a přirozené klima v místnosti.

Pro zachování těchto vlastností a udržení estetických hodnot dodržujte prosím při údržbě těchto povrchů následující pokyny:

Naolejované a navoskované povrchy se mají při nepatrném znečištění omývat pouze vlažnou vodou bez jakýchkoli přísad. Nepoužívat horkou vodu, ani odmašťovací prostředky (např. jar) nebo prostředky na drhnutí. K odstraňování silných znečištění doporučujeme přidat do vody silně tučné Marseillské mýdlo (1 polévková lžíce mýdla se rozpustí asi v 8 – 10 litrech teplé vody a podlahu vytřeme tímto roztokem jako obvykle).

K běžnému ošetření doporučujeme přidat do vody Carnabovou voskovou emulzi (3 polévkové lžíce emulze přidejte do 8  – 10 litrů teplé vody a vytřete podlahu běžným způsobem).

Při takto provedené péči vytvoříte dostatečnou ochranu pro naolejované plochy a ty si tak zachovají dlouhodobě své vlastnosti.

Kompletní služby
Profesionální provedení Marockého štuku TADELAKT

Profesionální provedení Marockého štuku TADELAKT

Realizacemi Marockého štuku TADELAKT se zabýváme od roku 2001 a ročně provedeme mnoho m2 Marockých štuků. Získali jsme tak cenné zkušenosti, které rádi nabídneme i Vám. Cena za…

Provádíme nátěry roubenek a srubů

Provádíme nátěry roubenek a srubů

Nátěry dřevostaveb se zabýváme od samého počátku naší firmy. Již dlouhých 15 let. Sjednocená cena za provedení 1 nátěru je 65,- Kč/m2. Cena nátěru obsahuje práci včetně…

Aktuálně
Workshop TADELAKTU

Workshop TADELAKTU

Klára Turková opět připravuje dílnu Marockého štuku TADELAKT a mozaiky. Tentokrát v příjemné atmosféře Joga centrum Žďárec u Skutče 6. až. 8. dubna 2018   ... více…

Různé DŘEVINY vytváří různé ODSTÍNY

Různé DŘEVINY vytváří různé ODSTÍNY

Na výsledné barvě dřeva se vždy kromě odstínu olejové lazury na dřevo velkou mírou podílí i odstín natíraného dřeva. Stejný odstín lazury tak může vypadat úplně jinak na smrku,…

Přírodní barvy Kreidezeit
Borek 11, 380 01 Dačice
384 422 703
Provozní doba

Po-Pá 7:00 – 15:00

(po 15:00 dle telefonické dohody)

Nahoru